Prekės vaikams ir pavojai slypintis prekėse.

Daugeliui iš tėvų prekės vaikams išrinkimas, o svarbiausia sveiko žaislo parinkimas, kad nebūtų toksiškas ir kenksmingas, yra didžiulis galvos skausmas.

Viena iš priežasčių, ir turbūt lengviausiai įvardijama, tai yra ta , kad tėvai dažnai net nepaskaito prekių vaikams sudėtiems ir etiketės.

Yra ir kita medalio pusė, dažnai etiketėse yra žaislui gaminti naudotos medžiagos surašytos cheminiais pavadinimais, ir nė kiekvienas tėvelis gali suprasti ir atskirti, kurie chemikalai pavojingi vaikams, kurios prekės vaikams yra netinkamos, o kurios yra geros. Vienas iš esminių pavojų- tai prekės vaikams ne iš Europos sąjungos šalių. Toksiškos prekės, tai yra tokie žaislai, kurių sudėtyje yra pavojingos medžiagos, kurios ardo žmogaus endokrininę sistemą, dažnai patenka į mūsų parduotuvių lentynas, ir to priežastis yra labai paprasta, prekės vaikams būna ypač pigios. Būtina visiems tėveliams atsiminti, kad suaugusiems ir vaikams yra skirtingas chemijos pakantumo kiekis, kas reiškia, kad Europos sąjungos komisija yra nustačiusi, kokie chemikalų tarša yra leidžiama suaugusiems, ir kokia tarša yra leidžiama vaikams.

Kiekvienas tėvelis nori, kad vaikas augtų sveikas ir laimingas, o kartais pirkdami prekes vaikams iš trečiųjų pasaulio šalių, Jūs galite nupirkti kenksmingą žaislą, ir kadangi, vaikai yra žymiai jauresni chemijos poveikiui, gražus pliušinis meškiukas, gali sukelti alerginę reakciją Jūsų vaikui. „Vaikai yra jautresni cheminėms medžiagoms, nes jie vis dar vystosi. Bet kokie cheminiai komponentai gali turėti pasekmių vaikui užaugus, - sakė E. Ruffinengo.

Taip jau yra, kad daugelis prekybininkų yra nesuinteresuoti vaikų saugumu, o vaikosi tik pelno, tad iš to ir iškyla daugelis prekių vaikams užterštumo problemų. Organizacijos atsakingos už žaislų sertifikatus, yra atlikusios tyrimus, kokių medžiagų galima rasti vaikų žaisluose, ir buvo nustatyta, kad tarp jų yra minimos kancerogeninės medžiagos, alergenai, metalai – nikelis, cinkas ir pan. Yra jau atliktos studijos ir nustatyta, kad ypač pavojinga, kai prekės vaikams turi savo sudėtyje chemines medžiagas kaip bisfenolis A ir ftalatai.

Kiekvienas iš tėvelių turi atsiminti, kad prekės vaikams, nuo kurių sklinda aštrus nenatūralus chemijos kvapas, yra kenksminga Jūsų vaikui. Daugiau ar mažiau, priklauso nuo medžiagų garavimo intensyvumo, bet žinodami faktą, kad tai kenkia vaikui, gal geriau tiesiog rinktis kito gamintojo prekes vaikams?

Bėda ta, kad Europos sąjungos taryba vis dar nėra apribojusi alergenų naudojimo žaislų gamyboje, kas įtakotų žaislų gamybos kaštus, o tai nenaudinga gamintojams. Nors gyvename 21 amžiuje, bet vis dar trūksta elementaraus skaidrumo žaislų rinkoje, ir didelė dalis prekių vaikams yra su pavojingomis priemaišomis ir alergenais. Kaip jau minėjau, instrukcijoje kartais tai yra pažymėta, bet kuris iš tėvelių turi tą cheminį išsilavinimą, kad galėtų suprasti, kokius prekės vaikams yra kenksmingos savo sudėtimi.

 

Prekės vaikams išrinkimas, kaip rasti saugius žaislus?

 

Vienintelis galimas būdas apsaugoti savo vaikus, yra etikečių tikrinimas ir tyrinėjimas. Kiekvienas iš mūsų esame pažįstami su internetu, tad nepatingėkime, ir panagrinėkime prekės vaikams etiketę, kas joje parašyta, iš ko žaislas pagamintas, kokia sudėtis, ir ar verta pirkti daiktą tokios cheminės sudėties? Yra nevyriausybinė organizacija Baltijos aplinkos forumas, kuri yra išleidusi specialius lankstinukus, kuriuose pateikiama pagrindinė informacija, į ką derėtų atkreipti dėmesį perkant vaikams žaislus.

 

Visą sąrašą patarimų galite rasti http://www.pagalvok.lt/zaislai/, tačiau primename, kad reikėtų vengti žaislų, atkeliavusių iš trečiųjų šalių, nes jose rinkos reguliavimo taisyklės gali ženkliai skirtis nuo europinių standartų.

Taip pat derėtų atkreipti dėmesį į ekoženklus, kuriais žymimos prekės yra griežčiau reguliuojamos, taigi yra didesnė tikimybė, kad įsigysite žaislą, kuris tikrai saugus. Jeigu kyla Jums klausimų dėl prekės vaikams saugumo, sudėties, naudojimo ir t.t. klauskite pardavėjo.

Jeigu pardavėjas negali Jums atsakyti į kažkurį iš pateiktų klausimų- tiesiog nepirkite tos prekės, tai gali pakenkti Jūsų vaikui. Žinokite savo teises, rūpinkitės savo vaikų saugumu, ir ieškokite puikių prekių vaikams mūsų elektroninėje parduotuvėje.

Daugiau informacijos apie tai galite rasti :

http://www.pagalvok.lt/uzklausos-gamintojams-ir-platintojams/